BÜYÜKŞEHİR’DEN SOKAK HAYVANLARI İÇİN BESLEME ÇALIŞMASI

BÜYÜKŞEHİR’DEN SOKAK HAYVANLARI İÇİN BESLEME ÇALIŞMASI mersinvizyon.com

Son yılların en sert kışının yaşandığı son günlerde karla mücadelesini aralıksız sürdüren Büyükşehir Belediyesi, sokaktaki can dostları da unutmuyor. Ekipler, kar kalınlığının 1 metrenin üzerine çıktığı Çamlıyayla’da da sokak hayvanları için besleme çalışması gerçekleştirdi. Çamlıyayla’nın Belçınar Mahallesi’nde, kendi imkanları ile yüzlerce kediye bakmaya çalışan Ayşe Güngör isimli ileri yaş almış hayvansever kadına da yem ve mama desteği sağlandı.


Son yılların en sert kışının yaşandığı son günlerde karla mücadelesini aralıksız sürdüren Mersin Büyükşehir Belediyesi, sokaktaki can dostları da unutmuyor. Geçtiğimiz günlerde yüksek rakımlı bölgelerde yılkı atlarına saman, çayır otu ve yulaf ulaştıran Büyükşehir Belediyesi Tarımsal ve Veteriner Hizmetler Dairesi’ne bağlı Tarsus Doğa Parkı ekipleri, bu kez de yer yer kar kalınlığının 1 metrenin üzerine çıktığı Çamlıyayla’da sokak hayvanları için besleme çalışması gerçekleştirdi.

Yaz aylarında nüfusun arttığı ancak kış aylarında sakin günler yaşayan Çamlıyayla’da, sokak hayvanları da karla kaplanan yollarda ve boş arazilerde besin bulmakta zorlanıyor. Bunu göz önünde bulunduran Büyükşehir Belediyesi, Çamlıyayla’nın merkezinde ve birçok noktasında kedi ve köpeklerin beslenmesi için çalışmalar yürütüyor. Günün belirli saatlerinde yüksek rakımlı bölgelere ve sokak aralarına mama bırakan Büyükşehir ekipleri, kış boyunca bu çalışmalarını sürdürecek.