Yenişehir Belediyesi Şubat Ayı Meclis Toplantısı gerçekleşti

Yenişehir Belediyesi Şubat Ayı Meclis Toplantısı gerçekleşti mersinvizyon.com

Mersin Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, 16-17 Nisan tarihleri arasında Yenişehir’de yapılacak olan Avrupa Triatlon Kupası ve Avrupa Triatlon Gençler Kupası’nın Mersin’in tanıtımı açısından önemli olduğunu vurguladı.


16-17 Nisan tarihleri arasında Yenişehir’de yapılacak olan Avrupa Triatlon Kupası ve Avrupa Triatlon Gençler Kupası için imzaların atıldığını anımsatan Başkan Özyiğit,  yarışların Mersin’in tanıtımı açısından oldukça önemli olduğunu belirtti.  Başkan Özyiğit, “Göreve geldiğimizde başlattığımız triatlon yarışmaları artık Avrupa’ya uzanmış oldu. Toplamda 600 kadar sporcu bekleniyor. Bunun yarısından fazlası Avrupa ülkelerinden gelecek. Kentimizde iyi bir canlılık olacak ve kentimizin tanınmasına yol açabilecek çok güzel bir uluslararası etkinlik olarak bir ağırlama yapmış olacağız.” dedi.

Üniversite öğrencilerine eğitim desteği

2021-2022 eğitim döneminde üniversitelerin 4 yıllık ve 2 yıllık bölümlerini kazanan Yenişehirli öğrencilere ilk yıla mahsus olmak üzere verilen eğitim yardımlarının ilk ödemesinin yatırıldığını ifade eden Başkan Özyiğit, şöyle konuştu:  “Lisans öğrencileri için belirlenen 1500 TL’lik eğitim yardımının ilk bölümü olan 750 TL’yi ve ön lisans öğrencileri için de 375 TL’lik ilk bölümünü gençlerimizin hesaplarına yatırdık. Nisan ayında da eğitim yardımlarının ikinci bölümünü yatıracağız. Yani çocuklarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Zor koşullarda yaşam süremeye, eğitim almaya çabalıyorlar.” diye konuştu.

“Dar gelirli aileleri yalnız bırakmayacağız.”

Temel tüketim ürünlerini vatandaşlara dağıtmaya devam edeceklerini kaydeden Başkan Özyiğit, “Dar gelirli vatandaşlarımıza 50 ton soğan dağıttık. Bunu yine hayırsever bir vatandaşımızdan tedarik ettik. 25 ve 50 kiloluk paketlerle halkımıza ulaştırdık. Bunun devamı gelecek yani bölgemizde patates, soğan gibi temel tüketim ürünlerini ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırmaya devam ediyoruz. Dar gelirli aileleri yalnız bırakmayacağız.” ifadelerini kullandı.

Yenişehirli çocuklarımız geleceğe bilimle hazırlanıyor.”

Yenişehir Belediyesi Akademide yapılan çalışmalarla ilgili de bilgi veren Başkan Özyiğit, Erken Çocukluk Gelişimi Projesi; Yenişehir Modeli kapsamında ücretsiz verilen 6-8 yaş Atölye Temelli Eğitim’lerle Yenişehirli çocukları geleceğe bilimle hazırladıklarını söyledi.   Başkan Özyiğit, “Yenişehir Belediyesi Akademi’de atölye temelli eğitimlerimiz devam ediyor.  Erken Çocukluk Gelişimi Projesi; Yenişehir Modeli kapsamında ücretsiz verdiğimiz 6-8 Yaş Atölye Temelli Eğitim’lerle Yenişehirli çocuklarımız geleceğe bilimle hazırlanıyor. En büyük yatırımımızın bu olduğunu düşünüyorum. Çocuklarımızın sağlıklı ve eğitimli birer birey olarak geleceğe hazırlanması bizler için çok kıymetli. Bugüne kadar 128 çocuk 15 haftalık robotik kodlama, 120 çocuk 20 hafta süren temel düzey satranç eğitimlerini tamamlamış durumda. Çocuklarını buraya getiren velilerde yine aynı çatı altında bulunan Ülkü Ongun Kütüphanemizde kitap okuyarak kaliteli zaman geçiriyor.” dedi.