ÖZEL GEREKSİNİMLİ BİREYLER PİKNİKTE BULUŞTU

ÖZEL GEREKSİNİMLİ BİREYLER PİKNİKTE BULUŞTU mersinvizyon.com

Mersin Büyükşehir Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi ve Mola Evi’ne kayıtlı özel gereksinimli bireyler, Kuyuluk Tabiat Parkı’nda piknik keyfi yaptı. Sağlık İşleri Dairesi tarafından düzenlenen piknik etkinliğinde oyun parkında oynayan ve yüzlerine boya yaptıran çocuklar,aileleri ile birlikte doyasıya eğlendi.


Mersin Büyükşehir Belediyesi, özel gereksinimli bireylerin sosyal hayata daha çok karışabilmesi adına yaz aylarında etkinliklerini artırdı. Sağlık İşleri Dairesi bünyesinde hizmet veren Engelsiz Yaşam Merkezi ve Mola Evi’ne kayıtlı özel gereksinimli bireyler, Kuyuluk Tabiat Parkı’nda yapılan piknik etkinliği ile keyifli bir gün geçirdi.

Özel gereksinimli bireyler aileleri ile açık havanın tadını çıkardı

Günün erken saatlerindeaileleri ile birlikte Kuyuluk Tabiat Parkı’na giden özel gereksinimli bireyler hem piknik yaptı, hem deaçık havanın tadını çıkardı.Sağlık İşleri Dairesi’nde görevli personelin de eşlik ettiği piknikte, çocuklar yüzlerini boyatarak çocuk parkında doyasıya vakit geçirdi.

“Güzel dönütler alıyoruz”

Sağlık İşleri Dairesi’ne bağlı Mola Evi’nde Özel Eğitim Öğretmeni olarak görev yapan Fatma Esra Özdal, düzenledikleri etkinlik hakkında bilgi vererek,“Havalar güzelleştikten sonra 17 pikniğimiz oldu. Mola Evi’nde asıl amacımız zaten aileleri rahatlatmaktı. Yeri geliyor çocuklarımızla kendi sınıfımızda etkinlikler yapıyoruz. Yeri geliyor havalar güzel olduğu sürece dışarıda da imkan bulamayanlara özellikle ağırlık vererek piknikler düzenliyoruz. Onların daha rahat oynayacağı ortamlar oluyor. Velilerin kaynaşacağıortamlar oluşturmaya çalışıyoruz. Güzel dönütler alıyoruz, çalışmalarımızdan da memnunlar. Top oynuyoruz,oyunlar oynuyoruz. Parkımız var. Çocuklarla parkta etkinlikler yapıyoruz. Velilerle de beraber hoş sohbet bir şekildesosyalleşmelerini sağlıyoruz” dedi.